• bitcoinBitcoin$26,516.00

USA hrozí recesia. Američania sa obávajú, že prídu o všetko

Podľa prieskumu spoločnosti Clever, ktorá poskytuje údaje o nehnuteľnostiach, sa takmer traja zo štyroch Američanov obávajú recesie. Podľa 69 % účastníkov prieskumu je hospodárstvo USA už v kríze. A čo je ešte horšie, 55 % respondentov uviedlo, že ak by sa recesia v USA stala skutočnosťou, prišli by o všetko.

Američania sa obávajú dôsledkov recesie

Fed naďalej zvyšuje a bude zvyšovať úrokové sadzby. Inflácia klesá, ale nie tak rýchlo, ako by si predstavitelia želali. Okrem toho nezamestnanosť zostáva nízka, čo sťažuje boj s rastúcimi cenami. To všetko prispieva k úzkosti spotrebiteľov a zlému sentimentu. Mnohí očakávajú recesiu.

V rámci prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Clever, sa 1 000 Američanov pýtali na ich názor. Otázky sa týkali hospodárstva USA. Z odpovedí vyplynulo, že každý piaty obyvateľ USA považuje hospodárske problémy za najdôležitejší problém, ktorému čelí jeho krajina.

Ba čo viac – zistilo sa, že až dvaja z troch Američanov sa obávajú, že ukrajinsko-ruský konflikt a pandémia COVID-19 budú mať naďalej vplyv na ekonomiku. Respondenti tiež očakávajú pokles amerického akciového trhu, pričom 38 % z nich vsádza na takýto scenár. Približne 33 % respondentov sa domnieva, že dôjde ku krachu na trhu s kryptomenami, a 27 % predpovedá krízu na trhu s nehnuteľnosťami.

Zo štúdie tiež vyplýva, že až 22 % účastníkov prieskumu Clever tvrdí, že hospodárska situácia v USA nie je dobrá už desať rokov.

inflácia

55 % Američanov sa obáva aj dôsledkov recesie – tvrdia, že počas krízy prídu o všetko, čo vlastnia.

Pokiaľ ide o ekosystém kryptomien, výskumníci Clever uvádzajú, že 31 % opýtaných vníma digitálne aktíva negatívne. Tieto údaje však zahŕňajú najmä starších ľudí (až 57 % z generácie „baby boomers“).

Približne 77 % respondentov sa domnieva, že náklady na tovary a služby budú naďalej rásť, a 70 % si myslí, že inflácia ich nakoniec prinúti zadlžiť sa. Z údajov okrem toho vyplýva, že až 70 % Američanov už teraz zápasí s problémami pri zarábaní na živobytie.

Až 82 % ľavicovo orientovaných účastníkov sa domnieva, že vláda by mala začať zasahovať do trhu. Podobný názor zastáva 78 % respondentov s pravicovými názormi.

Okrem toho 27 % ľudí priznalo, že verí, že „svetové hospodárstvo sa zrúti“. Zaujímavé je, že takmer 20 % opýtaných uviedlo, že neverí, že sa ekonomika niekedy zotaví.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu