• bitcoinBitcoin$26,591.00

Vláda USA presunula bitcoiny zo Silk Road v hodnote 1 miliardy dolárov

Keď vládne orgány zrekvírujú kryptomeny pochádzajúce z nelegálnych aktivít, často dávajú skonfiškované aktíva na predaj. Objavili sa správy, ktoré naznačujú, že americká vláda by mohla chcieť predať bitcoiny zhabané zo Silk Road. Ich hodnota sa pohybuje okolo 1 miliardy USD. Malo by rozhodnutie o ich predaji v aukcii nejaký vplyv na trh s kryptomenami?

Čo sa stane s BTC pochádzajúcimi zo Silk Road?

Za posledných 10 rokov americké orgány činné v trestnom konaní skonfiškovali tisíce bitcoinov, ktoré boli súčasťou rôznych transakcií na Silk Road. Pri viacerých príležitostiach americké orgány dali niektoré z týchto aktív do aukcie, kde si investori mohli legálne kúpiť BTC.

Na pripomenutie: Silk Road bol online čierny trh, niečo na spôsob Darknetu. Platforma bola spustená v roku 2011. Jej zakladateľom bol Ross Ulbricht používajúci pseudonym „Dread Pirate Roberts“. Táto služba bola jednou z prvých, ktorá prijímala platby v bitcoinoch. Ako možno tušíte, americké orgány činné v trestnom konaní Ulbrichta nakoniec dostihli. Zabavili bitcoiny, ktoré mal v držbe, a platforma bola v roku 2013 zatvorená. Zabavený digitálny majetok bol v nasledujúcich rokoch opakovane ponúkaný na dražbu.

Teraz sa téma spomínaného majetku opäť objavila. Analytická spoločnosť PeckShield totiž zaznamenala, že 7. marca bolo z vládnych peňaženiek prevedených viac ako 50 000 bitcoinov na 3 rôzne adresy. Hodnota prevedených mincí sa pohybuje okolo 1 miliardy USD. Niektoré z nich boli prevedené aj na burzu Coinbase.

 

Aktíva z týchto troch prevodov vyzerajú ako vnútorná migrácia finančných prostriedkov. Mohli by sme sa však pýtať, za akým účelom bolo 9861 BTC odoslaných do Coinbase. Ostatné dve tranže predstavujú 30 000 BTC a 9 000 BTC.

Americká vláda previedla bitcoiny v hodnote 1 miliardy dolárov zo Silk Road
Zdroj: Twitter

Čo znamenajú kroky vlády a aký by mohli mať účinok?

Vynára sa otázka, či pohyby bitcoinov v držbe vlády nie sú oznámením o snahe predať tieto aktíva? Možno by však mohlo ísť o jednoduchú diverzifikáciu do rôznych portfólií? Je síce pravda, že na burzy bolo prevedených menej ako 10 000 bitcoinov, ale celková hodnota aktív, ktoré boli v pohybe, vyvoláva medzi kryptomenovou komunitou rôzne reakcie.

Jeden používateľ Twitteru sa nechal zlákať teóriou, že ak by tieto mince predávali americké agentúry, na trhu by mohol vzniknúť obrovský predajný tlak.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu