• bitcoinBitcoin$26,535.00

Brad Garlinghouse sa domnieva, že USA strácajú svoju pozíciu na trhu s kryptomenami

Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, sa domnieva, že krajiny ako Austrália, Japonsko a Singapur urobili správnu vec, keď zaviedli jasné predpisy pre kryptomeny. Dodal, že USA v súčasnosti za týmito krajinami zaostávajú.

Brad Garlinghouse varuje USA

V nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg Garlinghouse uviedol, že krajiny ako Austrália, Japonsko, Singapur, Spojené kráľovstvo a Švajčiarsko už vytvorili komplexný právny rámec pre trh s kryptomenami, čím podporili investorov a podnikateľov, aby pôsobili na ich území.

Odporučil SEC, aby urobila to isté a ukončila odliv zaujímavých blockchainových projektov z USA.

Pripomenul, že v 90. rokoch minulého storočia si úrady uvedomili potenciál vtedy vznikajúceho internetu a rýchlo zaviedli príslušné regulácie. Tie umožnili USA premeniť sa na globálne technologické centrum. Poukázal na to, že práve v tejto krajine boli založené spoločnosti Amazon a Google.

Optimálny regulačný rámec pre kryptomeny by sa podľa neho mal zamerať najmä na ochranu spotrebiteľa. Zároveň by SEC mala prestať pôsobiť ako „kladivo“ a všetko vnímať ako „klince“. Zdôraznil, že nie všetky digitálne aktíva sú cennými papiermi. Podľa jeho názoru kryptomeny „nebudú vždy“ cennými papiermi, no „niektoré sa používajú ako meny“.

Pripomeňme, že predseda SEC Gary Gensler nedávno zopakoval svoj názor, že všetky kryptomeny – okrem BTC – sú cennými papiermi. Trval na tom, že celý trh s digitálnymi aktívami ako taký by mal byť monitorovaný a dohliadaný jeho agentúrou.

Kryptomeny

SEC vs. Ripple

Americký regulačný orgán pre cenné papiere zažaloval v roku 2020 spoločnosť Ripple a obvinil jej vedúcich pracovníkov z nezákonného predaja tokenov XRP. Úradníci tvrdia, že projekt XRP sa mal najprv zaregistrovať ako cenný papier.

Hoci právny spor stále nie je vyriešený, Garlinghouse sa domnieva, že jeho výsledok bude „kľúčový“ pre celý sektor. Zdôraznil, že „prípad proti spoločnosti Ripple sa netýka len spoločnosti Ripple alebo XRP, ale v skutočnosti ide o celé odvetvie a o to, ako SEC zahrá útok a zasiahne celé odvetvie“.

Vyjadril tiež názor, že SEC by mala umožniť rozvoj technológií a zároveň zabezpečiť maximálnu bezpečnosť pre investorov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu