• bitcoinBitcoin$28,441.00

V dôsledku kolapsu FTX chce Indonézia regulovať trh s kryptomenami

Existuje veľa indícií, že kolaps burzy FTX bude mať vážne dôsledky pre trh s kryptomenami. Indonézske úrady chcú pripraviť vhodné predpisy na ochranu investorov.

Indonézia chce regulovať trh s kryptomenami

Indonézia plánuje dať svojmu úradu pre finančné služby právomoci regulovať trh s kryptomenami.

Dodajme, že dnes na odvetvie digitálnych aktív dohliada ministerstvo obchodu. Robí tak v spolupráci s regulačnou agentúrou pre futures na komodity. Indonézsky minister financií Sri Mulyani Indrawati uviedol, že krajina odovzdá právomoci Úradu pre finančné služby.

Plány Indonézie ovplyvnili nedávne udalosti v odvetví. Reč je o kolapse FTX, jednej z najväčších kryptomenových búrz na svete. To viedlo k ďalšej vlne poklesu.

Nový plán navrhnutý Indrawatim je údajne súčasťou širšieho regulačného plánu predloženého vláde začiatkom tohto roka. Parlament tejto krajiny práve rokuje o príslušnom zákone.

Minister financií povedal poslancom, že Indonézia musí zaviesť prísne predpisy na zabezpečenie technologických inovácií celého finančného sektora.

„Musíme vybudovať mechanizmus dohľadu a ochrany investorov, ktorý bude dosť silný a spoľahlivý, najmä pre vysoko rizikové investičné nástroje,“ povedal Indrawati počas štvrtkového zasadnutia parlamentu.

Dodal, že počet investorov do kryptomien v Indonézii prevyšuje počet investorov na akciovom trhu. V júni mala krajina približne 15,1 milióna investorov pôsobiacich na trhu digitálnych aktív v porovnaní s 9,1 milióna investorov na tradičnom akciovom trhu. V roku 2020 mala Indonézia iba štyri milióny investorov do kryptomien.

Hoci kryptomeny ešte neboli v Indonézii uznané ako zákonné platidlo, krajina umožňuje využitie aktív na komoditnom trhu na investičné účely.

Indonesia Flag Sport GIF by xponentialdesign

USA idú rovnakým smerom

USA sa môže vydať podobným smerom. Senátorka Debbie Stabenow (Demokratická strana) a senátor John Boozman (Republikánska strana) chcú reguláciu kryptomien. Týkajú sa zákona o ochrane spotrebiteľa digitálnych komodít z roku 2022 (DCCPA).

Dvojica vo svojom vyhlásení z 10. novembra uviedla, že „udalosti tohto týždňa posilňujú jasnú potrebu väčšieho federálneho dohľadu nad priemyslom digitálnych aktív“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu