• bitcoinBitcoin$27,183.00

V každom Macu je ukrytý bitcoinový whitepaper

Každá kópia macOS, ktorá vyšla od roku 2018, obsahuje pôvodný bitcoinový whitepaper s podrobnými informáciami o fungovaní bitcoinu.

Bizarný objav urobil vývojár Andy Baio, ktorý sa snažil vyriešiť problém so svojou tlačiarňou. Zistil, že v nástroji Image Capture, ktorý je zabudovaný v systéme macOS, sa nachádza priečinok obsahujúci vzorové dokumenty. Jedným z nich je PDF dokument Whitepaper Bitcoin, ktorý napísal Satoshi Nakamoto, otec bitcoinu, ktorého skutočná identita zostáva dodnes záhadou.

Ako nájsť Whitepaper v počítači Mac

Existuje niekoľko spôsobov, ako nájsť tento whitepaper. Najmenej technický spôsob je otvoriť Finder a prejsť do nasledujúcich priečinkov:

Macintosh HD > System > Library > Image Capture > Devices.

Keď sa dostanete do priečinka Devices, podržte na klávesnici stlačené tlačidlo Control a kliknite na položku VirtualScanner a Show Package Contents. Otvorte priečinky Contents a Resources a v nich by sa mal nachádzať dokument s názvom simpledoc.pdf. Je to Bitcoin whitepaper, ako je znázornené nižšie na mojom MacBooku Pro.

V každom Macu je ukrytý bitcoinový whitepaper

Ako sa tam ocitol?

Neexistuje žiadne jasné vysvetlenie, prečo je tento dokument dodávaný s operačným systémom macOS. Andy Baio na svojom blogu tvrdí, že: „malý vtáčik mi hovorí, že niekto ho interne nahlásil ako problém pred takmer rokom, pridelený tomu istému inžinierovi, ktorý tam PDF vložil ako prvý a ten človek odvtedy nepodnikol žiadne kroky, ani sa k problému nevyjadril“.

Je pravdepodobné, že dokument bol nejakou hrou na schovávačku podstrčený na zariadenia Mac, aby slúžil praktickému účelu ako vzorový dokument, aj ako zaujímavý nález, na ktorý jedného dňa niekto nevyhnutne narazí. 

Zaradenie bitcoinoveho whitepaper do systému macOS je ešte kurióznejšie vzhľadom na to, že spoločnosť Apple sa k myšlienke podpory kryptomien vždy stavala pomerne chladne.

Ak by však Apple chcel naštartovať konšpiračné teórie o tom, že bitcoin je nejako prepojený so spoločnosťou, je na dobrej ceste. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu