• bitcoinBitcoin$28,435.00

Veľryby hromadne nakupujú bitcoiny a sťahujú ich z búrz

On-chain analýza čoraz viac ukazuje, že dno medvedieho trhu je za nami. Okrem toho môžete vidieť fázu akumulácie bitcoinových veľrýb.

Veľryby ovplyvňujú bitcoinové more

Glassnode vo svojej týždennej správe z 10. októbra uvádza, že bitcoin v posledných týždňoch „zostal pozoruhodne stabilný“ v porovnaní s tradičnými trhmi aktív, ako sú forex a akcie. Ako dodal, v kontexte zvyšovania úrokových sadzieb centrálnymi bankami, nekontrolovateľnej inflácie a silného amerického dolára má bitcoin nezvyčajne nízku volatilitu.

Spodná časť medvedieho trhu je zvyčajne časom pomalého a stabilného hromadenia zo strany inštitúcií, skúsených investorov a veľrýb.

Správa porovnávala dva grafy: jeden pre medvedí trh medzi septembrom 2018 a aprílom 2019 a obdobie poklesu, ktoré sa začalo v apríli 2022. Oba grafy boli neskutočne podobné – každý s jasnou kapituláciou.

Glassnode tiež vidí prudký nárast v aktivite veľrýb kupujúcich BTC z búrz, čo je tiež signálom akumulácie, keďže kryptomeny sú držané veľkými investormi mimo obchodných platforiem a nie sú pripravené na predaj. Výbery BTC veľrýb z búrz dosiahli úroveň 15,7 tis. BTC, najväčší od júna 2022. Veľryba je definovaná ako entita, ktorá vlastní cez tisíc bitcoinov.

Glassnode tiež použil indikátor s názvom Akumulačné trendové skóre na určenie „súhrnnej intenzity zmien bilancie“aktívnych obchodníkov za posledných 30 dní. Opatrenie „naznačuje, že došlo k významnej akumulácii zo strany veľkých subjektov“. Ide o ďalšiu podobnosť s rokom 2019.

bitcoin

Okrem toho sa bitcoin naďalej obchoduje pod kľúčovými dlhodobými ukazovateľmi cenového modelu, vrátane 200-týždňového kĺzavého priemeru 23 561 USD a realizovanej ceny 21 204 USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu