• bitcoinBitcoin$26,628.00

Veľryby masívne vypredávajú bitcoiny

Údaje on-chain z Glassnode ukazujú, že BTC veľryby hromadne vrhajú svoje mince na trh. Predaj je dôsledkom nedávneho silného nárastu cien. Bitcoin sa za relatívne krátky čas dostal z 25 000 USD na viac ako 30 000 USD. Toto správanie veľrýb môže signalizovať pokles ceny v najbližších dňoch alebo týždňoch.

Blíži sa veľký pád bitcoinu?

Bitcoinové veľryby sú adresy s viac ako 1 000 BTC. Analytici pozorne sledujú správanie týchto typov investorov. Majú také veľké množstvo mincí, že môžu mať obrovský vplyv na trh. Keď veľryby kupujú mince, je to často predzvesť zvyšovania cien. Keď sa však predávajú, môže to signalizovať klesajúce trendy. Údaje on-chain teraz ohlasujú druhý scenár.

Tabuľka nižšie zobrazuje počet adries, ktoré obsahujú viac ako 10 000 BTC. Ide teda o adresy, ktoré obsahujú mince v hodnote minimálne 300 miliónov dolárov. Ako môžeme vidieť, v posledných dňoch došlo k náhlemu poklesu v počte veľrýb držiacich viac ako 10 000 BTC. To je znak toho, že tieto veľryby predávajú svoje mince, často vo veľkých množstvách. Začiatkom apríla tu bolo ešte 120 veľrýb tejto veľkosti. Teraz tento počet klesol na 112 adries – o 7 %.

Zdroj: Glassnode

Menšie veľryby predávajú aj bitcoiny

Okrem veľkých veľrýb klesá aj počet menších veľrýb (nad 1 000 BTC na adresu). Nižšie uvedený graf ukazuje klesajúci trend v tejto emisii od apríla 2022. Na konci marca 2022 bolo stále 2 286 adries s viac ako 1 000 BTC. Dnes tento počet klesol len na 2 012 adries – 12 % pokles za niečo vyše roka.

Zdroj: Glassnode

Veľryby berú zisky

Jedným z dôvodov predaja môže byť stúpajúca cena. 15. júna mal 1 BTC hodnotu „iba“ 25 000 dolárov. O týždeň neskôr sa cena bitcoinu zvýšila na takmer 31 000 dolárov.

To znamená nárast hodnoty o takmer 24 % len za jeden týždeň. Údaje naznačujú, že veľryby ešte nie sú presvedčené, že trh sa bude ďalej rozvíjať a vyššie ceny sú na obzore.

Zdá sa, že veľryby predávajú za súčasnú cenu, aby si teraz zabezpečili svoje zisky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu