• bitcoinBitcoin$26,543.00

Visa a Mastercard odložia nové partnerstvá s trhom kryptomien

Minuloročné katastrofy a otrasy na trhu kryptomien viedli k dlhému radu bankrotov a krachov spoločností v tomto sektore. Napriek novoročnému odrazu cien bitcoinu a niektorých altcoinov je okolo tohto trhu stále veľa neistoty. Keďže zima kryptomien sa naďalej vlečie, aj giganti ako Visa a Mastercard sa rozhodli odložiť otázky spolupráce s blockchainovými hráčmi.

Nedôvera v stave kryptomien

Obri v oblasti spracovania platieb Visa a Mastercard sa údajne rozhodli zatiaľ odložiť uzatváranie nových partnerstiev so spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti kryptomien. Ako 28. februára informovala agentúra Reuters, toto rozhodnutie ovplyvnili nedávne donucovacie opatrenia regulačných orgánov a pravidelné oznámenia o bankrote ďalšej spoločnosti na tomto trhu.

Oba subjekty mali predtým uzavreté zmluvy s mnohými projektmi zo sveta kryptomien. Spoločnosť Mastercard donedávna testovala stablecoinové platby USDC na zúčtovanie v tomto type aktív. Tragické udalosti z konca roka 2022 však silne oslabili pozíciu tohto sektora. Krachy spoločností ako BlockFi, FTX, Three Arrows Capital, Voyager Digital a Genesis rozhodli o odložení ďalších partnerstiev.

Ako sprostredkoval hovorca spoločnosti Mastercard:

„Nedávne vysokoprofilové zlyhania v sektore kryptomien sú dôležitou pripomienkou toho, že nás čaká ešte dlhá cesta, kým sa digitálne aktíva stanú súčasťou hlavného prúdu platieb a finančných služieb.“

Predtým obe spoločnosti spolupracovali s Binance, najväčšou burzou kryptomien na svete. Výsledkom ich spolupráce boli platobné karty, ktoré podporujú platby kryptomenami. Od roku 2020 Visa umožňuje svojim zákazníkom túto možnosť pre obyvateľov Európskeho hospodárskeho priestoru. Prednedávnom oznámila spoločnú akciu spolu s Binance aj spoločnosť Mastercard. Obe spoločnosti mali vydať špeciálnu predplatenú kartu podporujúcu transakcie s kryptomenami/FIAT. Tento produkt mal byť pôvodne uvedený na trh v Brazílii.

Kryptomeny

SEC oslabila pozíciu spoločnosti Binance

Minulý rok bol pre kryptomenové spoločnosti neistý. Bohužiaľ, niektoré spoločnosti v tomto odvetví majú stále ďalší dôvod na obavy. Od nového roka totiž americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zintenzívnila svoje útoky na kryptomenové podniky.

Jednou zo spoločností, ktorá dostala od komisie prísne varovanie pred svojimi aktivitami, bola spoločnosť Paxos, emitent stablecoinu Binance USD. Po tomto incidente spoločnosť Binance ukončila spoluprácu s touto spoločnosťou po tom, ako regulátor označil stablecoin burzy za neregistrovaný cenný papier.

Niekoľko dní predtým spoločnosť Binance oznámila, že zastavuje všetky výbery v amerických dolároch mimo USA. Ukázalo sa, že spoločnosť prišla o partnerstvo s bankou Signature Bank, prostredníctvom ktorej mala prístup ku kanálom SWIFT.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu