• bitcoinBitcoin$28,418.00

Visa ukončuje spoluprácu s FTX

Hovorca Visa potvrdil, že spoločnosť ukončila zmluvy s FTX, čím sa ukončí program platobných kariet FTX.

Visa ukončuje spoluprácu s FTX

Len mesiac po tom, čo Visa oznámila partnerstvo s FTX na spustenie platobných kariet v 40 krajinách po celom svete, spoločnosť tento program náhle ukončí. Dôvod? Problém platobnej neschopnosti a konkurzu FTX.

Problémy s likviditou FTX sa začali, keď generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao oznámil, že jeho burza predá všetky svoje FTT tokeny, čo viedlo k panike investorov a spôsobilo problémy s likviditou FTX.

V októbri, keď sa na internete objavili informácie o partnerstve medzi spoločnosťami FTX a Visa, token obchodnej platformy FTT vzrástol o približne 7 % a dosiahol maximum 25,62 USD. V súčasnosti stojí 1 FTT 1,89 USD.

„Situácia s FTX je nešťastná a pozorne sledujeme jej vývoj. Vo všetkých našich snahách – čo sa týka digitálnych mien aj mimo nej – sa zameriavame na bezpečnosť a dôveru – to je pre nás najdôležitejšie. Vypovedali sme naše globálne dohody s FTX a ich americký program debetných kariet sa likviduje, povedal hovorca Visa Cointelegraphu.

Credit Card Debt GIF

Ďalšie problémy s FTX

Visa nie je jedinou spoločnosťou, ktorá prerušuje spoluprácu s FTX.

Cyperská komisia pre cenné papiere a burzu (CySEC) vydala vyhlásenie v súvislosti s vyhlásením konkurzu FTX, v ktorom žiadala, aby európska pobočka spoločnosti zastavila obchodné operácie.

Na druhej strane spoločnosť Plaid, fintech spoločnosť, ktorá uľahčuje komunikáciu medzi aplikáciami z trhu finančných služieb a bankami, používateľmi a poskytovateľmi kreditných kariet, pozastavila prístup k FTX U.S. k svojim produktom s odvolaním sa na „verejné správy“ o podvodoch spoločnosti.

Pripomeňme, že bývalý generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried, spoluzakladateľ spoločnosti Gary Wang a technický riaditeľ Nishad Singh sú na Bahamách a „pod dohľadom“ úradov.

„Momentálne sú traja z nich, Sam, Gary a Nishad, pod dohľadom na Bahamách. To znamená, že bude pre nich ťažké utiecť,“ povedal informátor, ktorý požiadal o zachovanie anonymity. „Práve som sa dozvedel, že sa snažia nájsť spôsob, ako sa dostať do Dubaja, ktorý nemá zmluvu o vydávaní,“ dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu