• bitcoinBitcoin$26,603.00

Vráti Joe Biden dar, ktorý dostal na predvolebnú kampaň od Sama Bankmana-Frieda?

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierre odmietla odpovedať na otázky reportéra o tom, či americký prezident Joe Biden vráti 5,2 milióna dolárov z darov na kampaň, ktoré predtým poskytol zakladateľ FTX Sam Bankman-Fried.

Vráti prezident peniaze?

Vráti prezident tento dar? opýtal sa reportér Associated Press Zeke Miller na tlačovej konferencii 13. decembra. – Apeluje na všetkých politikov, ktorí dostali dary na kampane, ktoré môžu v skutočnosti pochádzať od klientov FTX, aby tieto prostriedky vrátili – dodal.

„Som viazaná Hatch Act“ odpovedala Jean-Pierre a dodala, že nemôže povedať všetko.

Aby odpovedala na túto otázku, dodala, bude sa musieť na túto záležitosť opýtať Demokratického národného výboru, riadiaceho orgánu Demokratickej strany.

Hatch Act je federálny zákon, ktorý zakazuje výkonným zamestnancom zapájať sa do politických kampaní.

„Ja jednoducho nemôžem hovoriť o politických príspevkoch alebo niečom podobnom, nemôžem o tom hovoriť,“ povedala.

Prípad Bankman-Fried

Bankman-Fried bol 13. decembra obvinený z porušenia zákonov o financovaní kampane. Ide o porušovanie zákonov o darovaní a marenie práce Federálnej volebnej komisie, ako aj o prispievanie finančných prostriedkov v mene iných.

Bol druhým najväčším „generálnym prispievateľom“ do Bidenovej prezidentskej kampane v roku 2020. Daroval až 5,2 milióna dolárov, druhý za Michaelom Bloombergom, ktorý Bidenovi pomohol až 56 miliónmi dolárov.

Zakladateľ FTX bol tiež popredným individuálnym darcom v strednodobých voľbách v roku 2022. Individuálnym kandidátom venoval celkovo 36,8 milióna dolárov.

Verejné záznamy tiež ukazujú, že Bankman-Fried tiež podporoval republikánov, ale len s niečo cez 240 000 dolárov.

Politici, ktorí dostávajú politické dary od Bankman-Frieda a iných vedúcich pracovníkov FTX, môžu byť nútení vrátiť tieto prostriedky správcovi, ktorý bude riešiť prípad burzy. To môže znamenať pokus získať späť až 73 miliónov dolárov, čo pomôže čiastočne vyplatiť veriteľov skrachovanej burzy.

Niektorí politici už peniaze získané od generálneho riaditeľa FTX venovali na charitu v snahe dištancovať sa od kontroverzného podnikateľa a jeho firmy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu