• bitcoinBitcoin$26,555.00

Senátorka Elizabeth Warrenová tvrdí, že trh s kryptomenami sa bojí o svoju budúcnosť

Senátorka Elizabeth Warrenová tvrdí, že administratíva Donalda Trumpa „rozsvietila“ trh s kryptomenami plný nevyžiadaných tokenov, podvodov a Ponziho schém.

Senátorka Elizabeth Warren: Kryptomenový priemysel sa bojí SEC

Senátorka Elizabeth Warrenová hovorí, že odvetvie kryptomien sa „bojí“ toho, čo prinesie budúcnosť.

V rozhovore pre American Economic Liberties Projects z 25. januára povedala, že odkedy Gary Gensler zložil prísahu ako predseda SEC v apríli 2021, výbor urobil veľa dobrého pri riešení niektorých problémov, ktoré vytvorili bývalí šéfovia SEC počas Trumpovho pôsobenia.

Warren hovorí, že predchádzajúca administratíva SEC „v podstate dala zelenú“ trhu s kryptomenami, „plnému nevyžiadaných tokenov, neregistrovaných cenných papierov, podvodov, Ponziho schém, „pump and dump“, praní špinavých peňazí a vyhýbaní sa sankciám.“

Senátorka sa domnieva, že to teraz opravuje SEC pod vedením Genslera.

„To je dôvod, prečo sa priemysel bojí silnej SEC a prečo minú milióny dolárov ročne na lobovanie, aby sa vyhli dohľadu SEC,“ dodala.

Poukázala aj na známe osobnosti, ktoré propagujú digitálne aktíva zavádzaním a podvádzaním retailových investorov.

SEC preto podľa nej musí na kontrolu situácie „využiť plnú silu svojich regulačných právomocí“.

GIF by GIPHY News

Nie všetci americkí politici zdieľajú Warrenovej názor

Treba však dodať, že nie všetci americkí senátori sú spokojní s Genslerovou prácou v SEC.

Newyorský senátor Ritchie Torres požiadal 6. decembra Úrad vlády USA pre zodpovednosť, aby vyšetril zlyhanie SEC pri vyšetrovaní a odhalení údajných podvodov FTX. Upozornil, že so zodpovednosťou prichádza aj moc.

O niekoľko dní neskôr, 10. decembra, senátor Minnesoty Tom Emmer kritizoval SEC a Genslera za ich slabý výkon v dôsledku kolapsu FTX a povedal, že ako šéf jedného z najdôležitejších orgánov štátu by mal Kongresu vysvetliť náklady na svoju činnosť „regulačných zlyhaní“.

Debata ohľadom regulácie kryptomenového priemyslu v USA stále prebieha a prekvapivo ukazuje, že krajina stále zaostáva za veľkou časťou sveta v oblasti regulácie súvisiacej s týmto novým trhom. Európska únia, ktorá už pripravila súbor nariadení MiCA, je na tom v tomto kontexte oveľa lepšie. Hlasovať sa o ňom má na jar.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu