• bitcoinBitcoin$26,579.00

Záhadné oznámenie Twitter Coinu. Čo to znamená pre bitcoin a DOGE?

Hovorí sa, že Elon Musk môže čoskoro vydať svoju vlastnú kryptomenu. Má sa volať Twitter Coin. Ako to ovplyvní digitálne aktíva ako bitcoin alebo dogecoin, ktoré mali byť integrované do platformy sociálnych médií?

Spustí sa Twitter Coin čoskoro?

5. decembra blogerka Jane Manchun Wong zverejnila snímku obrazovky údajného loga novej mince. Krátko po zverejnení sa však jej tweet zmenil na súkromný.

Napriek tomu sa používateľom platformy podarilo urobiť snímku obrazovky zverejnenej grafiky. Vyššie uvedené naznačuje, že Elon Musk už vyvinul logo pre pripravovanú mincu.

Navyše v ďalšom tweete blogerka nepriamo naznačila, že spoločnosť vedená Muskom pravdepodobne v budúcnosti implementuje systém kryptomenových tipov a platieb v digitálnych aktívach. Zverejnený screenshot predstavuje Twitter API so sekciou „Coins“ zo zatiaľ skrytej kategórie „Tips“ v nastaveniach stránky.

Používateľ Nima Owji tiež zverejnil snímku obrazovky fungujúceho modelu, ktorý sa zameriava na speňaženie na Twitteri. Vidíme, ako sa má Twitter Coin použiť na tipy.

 

Ako ovplyvní Twitter Coin BTC a Dogecoin?

Medzi kryptomenovou komunitou sa okamžite rozbehli diskusie o tom, ako by zverejnené informácie mohli ovplyvniť kryptomeny, ktoré pumpuje Musk Dogecoin (DOGE), alebo Bitcoin. Proprietárny Twitter coin je na prvý pohľad zlý pre DOGE aj BTC, pretože by eliminoval potrebu integrácie oboch kryptomien.

Únik API však môže naznačovať, že Musk sa nezameriava len na jednu kryptomenu, ale na mnohé. DOGE a Bitcoin by teda mohli byť doplnkom k Twitter Coinu. Týmto spôsobom by celému odvetviu digitálnych aktív určite prospelo integrovanie kryptomenovej peňaženky s Twitterom.

To The Moon Walk GIF

Za zmienku stojí, že 27. novembra Elon Musk oznámil svoje plány na integráciu digitálnych platieb s tým, čo nazval Twitter 2.0 – „Aplikácia všetkého“. Hoci Musk vo svojom tweete nespomenul svoju obľúbenú meme mincu, cena DOGE raketovo vzrástla. Komunita zrejme vzala za samozrejmosť, že DOGE je súčasťou Muskových plánov kryptomien pre Twitter.

Okrem toho sa už v októbri objavili zvesti o plánoch na digitálnu peňaženku prepojenú s gigantom sociálnych médií. Wong špekulovala v tweete zverejnenom 27. októbra, že spoločnosť už začala pracovať na prototype peňaženky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu