• bitcoinBitcoin$27,186.00

Záujem o Bitcoin Ordinals je na rekordnej úrovni

Bitcoin Ordinals, čo sú digitálne záznamy textu, v poslednom čase si získali na popularite. To viedlo k nárastu počtu transakcií, ktoré s nimi súvisia. Podľa správy analytickej platformy Glassnode z 25. apríla po krátkom poklese popularity zaznamenal denný počet transakcií súvisiacich so zápismi prudký nárast. Rekordný počet bol zaznamenaný 23. apríla, keď sa za jediný deň vykonalo 193 000 zápisov.

Podľa správy Glassnode malo v ten deň približne 40 % všetkých transakcií súvisiacich s Bitcoinom súvislosť so zápismi. Nasledujúci deň bolo zaznamenaných približne 85 000 zápisov, čo je tretí najväčší deň v histórii zápisov Bitcoinu.

Rekordná úroveň zápisov v rámci Bitcoin Ordinals

Stojí za zmienku, že väčšina zaznamenaných rekordných nápisov bola textová. Predtým však boli populárnejšie obrázkové zápisy. Glassnode konštatuje, že podiel veľkosti bloku spojeného so zápismi klesá. Je to spôsobené väčšou popularitou textových zápisov, ktorých dátová veľkosť je podstatne menšia ako veľkosť obrazových.

K 24. aprílu bolo zaregistrovaných celkovo 1,52 milióna zápisov Bitcoin Ordinals, z čoho 56 % tvorili textové zápisy a 40 % obrazové. Zvyšné zápisy obsahovali súbory JSON, HTML, PDF a video. Celkové poplatky za vyhotovenie zápisov zasa predstavovali 184 BTC, teda približne 5 miliónov USD.

Bitcoinové zápisy možno prirovnať k nekonvertibilným tokenom (NFT). Môžu byť dokonca vykonané na jednom satoshi, čo je najmenšia jednotka bitcoinu. Počas procesu sa do „certifikátu“ transakcie pridávajú ďalšie údaje. Zavedenie funkcie SegWit v roku 2017 umožnilo používateľom pridať do každého bloku 3 MB údajov, čo predtým nebolo možné kvôli obmedzeniu 1 MB na blok. Popularita zápisov Bitcoin Ordinals sa zvýšila vo februári, keď používatelia zapisovali svoje NFT v Satoshi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu